KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

Kütüphane Personeli ile "Yükseköğretimde Kalite” Üniversitemizde/Kütüphanemizde kalite konulu toplantı yapıldı. -08.02.2024

Üniversitemiz Yükseköğretim Kalite Kurulu tarafından 2018 yılında Kurumsal Dış Değerlendirme Programı kapsamına alınmıştır. Bu kapsamda YÖK tarafından görevlendirilen bir Dış Değerlendirme Ekibi, Kasım ayı içerisinde Akademik ve İdari Birimlerimizin Kurumsal Dış Değerlendirmelerini yapacaklardır.

Kurumsal Dış Değerlendirme Programına hazırlık çalışmaları kapsamında Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İrfan Ersin AKINCI hocamızın başkanlığında " Üniversite Daire Başkanlarına"  yönelik olarak Yükseköğretimde Kalite /Üniversitemizde kalitekonulu bir eğitim programı geçtiğimiz günlerde Rektörlük Senato Salonunda gerçekleşmişti. 

Toplantı sonrası daire başkanlığı olarak kütüphanemizde eksik gördüğümüz ve mevcut olup ön plana çıkarmadığımız e-hizmetlerini daha görünür olması için önce web sayfamız üzerinde düzenleme çalışmasını başlattık.  06.02. 2024 tarihinde Kütüphanemizde yapılan toplantıya katılan kütüphaneci uzman personele web üzerinde yapmış olduğum çalışmalar hakkında bilgi verildi. Daha öncesi ve sonrası da  web üzerine ilave edilen bilgiler personelle WhatsApp üzerinden paylaşıldı. Toplantıda yapılan çalışmalar üzerinde duruldu. Uygulamaya konulan memnuniyet anketi ve formlar, hızlı erişim menüleri, e-hizmetler, kütüphane imkanları  konuşuldu. Kütüphane için kendimizin gördüğü eksiklikler masaya yatırıldı.  Danışma Bankosunda kütüphanemizde yeni göreve başlayan personelin halka ilişkiler konusunda yetişmesi için birimler servisler dolaştırıldı. Topladığı bilgiler ışığında gerek kampüs içinden gerek kampüs dışından telefonla ve yüz yüze görüşmelerde bilgi verme ve yönlendirici olma özelliği kazandırıldı. Özellikle tez teslimi gibi enstitü öğrencilerin sık sorduğu sorulara cevap niteliğinde web sayfasında yönlendirici bilgiler fotoğraflarla gösterildi. Kütüphane kat planları, raf yerleşim planları güncellendi. Bilgisi verildikten sonra: yeniliklerin güncel olarak duyurulması, Kütüphane Kullanım Rehberi, Yayın Arama Kılavuzu tanım filmi hazırlanması kararlaştırıldı. Güzel bir toplantı gerçekleşti.


Sizlerde kalite kapsamında kütüphane web sayfasına ilave edilen hizmetleri görerek düşünceleriniz bizlerle paylaşabilirsiniz. Teşekkürler. 
SAYILARLA ÜNİVERSİTEMİZ

37744

Öğrenci

98928

Mezun

1272

Akademik Personel

1256

İdari Personel

272

Aktif Program

30

Öğretim Elemanı Başına Öğrenci

157869

Kütüphane Kaynağı